Лавомакс®
Iнструкція для медичного застосування

Склад лікарського засобу

Діюча речовина: тилорон;

1 таблетка містить: тилорону 125 мг;

Допоміжні речовини: магній вуглекислий основний водний, повідон, кальцію стеарат;

Склад оболонки: сахароза, повідон, коповідон, магній вуглекислий основний водний, титану діоксід (Е 171), кремнію діоксид колоїдний безводний, тропеолін О, макрогол 6000, парафін білий м`який, парафін рідкий, тальк.

Лікарська форма

Таблетки, вкриті оболонкою.
Таблетки, вкриті оболонкою, від жовтого до оранжевого кольору, круглої форми. Ядро таблетки оранжевого кольору.

Фармакотерапевтична група

Імуностимулятори.

Код АТС: L03АХ

Тилорон стимулює утворення в організмі α-, β-, γ – інтерферонів. Основними продуцентами інтерферону у відповідь на введення Лавомаксу є клітини епітелію кишечнику, гепатоцити, Т – лімфоцити та нейтрофіли. Після прийому всередину максимум продукції інтерферону визначається у послідовності кишечник-печінка-кров через 4-24 години. Лавомакс має імуномоделюючий та противірусний ефект, стимулює стовбурні клітини кісткового мозку, залежно від дози підсилює антитіло утворення, зменшує ступінь імуносупресії, відновляє співвідношення Т-хелпери/Т-супресори. Ефективний до різних вірусних інфекцій, у тому числі спричинених вірусом грипу та іншими збудниками гострих респіраторних вірусних інфекцій, гепатиту та герпесу. Механізм антивірусної дії пов`язаний з пригніченням трансляції вірус-специфічних білків у інфікованих клітинах, в результаті чого пригнічується репродукція вірусів.

Після прийому всередину Лавомакс швидко всмоктується із шлунково-кишкового тракту. Біодоступність становить 60%. Близько 80% препарату зв`язується з білками плазми. Виводиться препарат практично у незміненому вигляді з калом (70%) та сечею (9%). Період напіввиведення (Т ½) становить 48 годин. Препарат не біотрансформується і не накопичується в організмі.

Показання для застосування

Вірусні гепатити А, В, С; герпетична інфекція, цитомегаловірусна інфекція, у складі комплексної терапії інфекційно-алергичних та вірусних енцефаломієлітів (розсіяний склероз, лейкоенцефаліти, увеоенцефаліти); у складі комплексної терапії урогенітального та респіраторного хламідіозу; лікування та профілактика грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій.

Протипоказання

Підвищена чутливість до препарату. Дефіцит сахарози/ізомальтози, непереносимість фруктози, глюкозо-галактозна мальабсорбція (препарат містить сахарозу).

Особливі застереження

Застосування у період вагітності або годування груддю

У період вагітності або годування груддю препарат протипоказаний. Зважаючи на ембріотоксичну дію тилорону жінкам під час лікування препаратом Лавомакс необхідно користуватися надійними методами контрацепції.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами

Не впливає.

Діти

Не застосовувати.

Спосіб застосування та дози

Препарат застосовують внутрішньо, після їди.

  • При лікуванні грипу та інших ГРВІ – у перші дві доби по 125 мг, потім через 48 годин по 125 мг. На курс лікування 750 мг (6 таблеток).
  • Для профілактики грипу та інших ГРВІ – 125 мг один раз на тиждень протягом 6 тижнів.

Передозування

Випадки передозування невідомі.

Побічні ефекти

Можливі алергічні реакції, у тому числі висипи на шкірі, свербіж, кропив`янка, ангіоневротичний набряк, шлунково-кишкові розлади (дискомфорт у епігастральній ділянці, нудота, блювання, діарея), короткочасна гарячка.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Сумісний з антибіотиками та засобами традиційного лікування вірусних та бактеріальних захворювань, алкоголем.

Термін придатності

2 роки
Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання

Зберігати у сухому, захищеному від світла, недоступному для дітей місці при температурі не вище 25°С.

Упаковка

По 3 або 6 або 10 таблеток у блістері; по 1 блістеру у картонній пачці.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Назва і місцезнаходження виробника

ВАТ «НИЖФАРМ», Російська Федерація, 603950, Нижній Новгород, ГСП-459, вул. Салганська, 7.